LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi: Ish-zyrtari i FBI-së u ble me paratë e inceneratorëve

24 Janar 2023, 22:21, Aktualitet CNA
Denoncimi: Ish-zyrtari i FBI-së u ble me paratë e inceneratorëve
Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal

Një denoncim i fortë është bërë mbrëmjen e sotme nga analisti Andi Bushati, teksa ka komentuar lidhjet e kryeministrit Edi Rama me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, i cili u arrestua për bashkëpunim me rusët, deklarim të rremë dhe pastrim të parave të pista.

Bushati tha në një intervistë me Erla Mëhillin se Rama ka blerë ish-zyrtarin e FBI-së me lekët e inceneratorëve dhe koncesioneve.

“Rama paska blerë deri në FBI, e kam të verifikuar, derisa shkon deri te kryeministri, që paguhet nga njerëz që janë këshilltar të kryeministrit. S’kam dyshime që këtë që është në burg e ka paguar me lekët e inceneratorëve dhe koncesioneve. Kemi 6 vjet që i themi shqiptarëve do bëjmë SPAK si FBI, shkuam e shqiptarizuam e ballkanizuam edhe FBI, e blemë me lekët e inceneratorëve edhe njeriun që ishte në zemër të FBI”, deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga