LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadori japonez: Peshku ton më i mirë në Shqipëri gjendet tek "Rozafa" e Gjergj Lucës

11 Gusht 2023, 14:21, Aktualitet CNA

Ambasadori japonez: Peshku ton më i mirë në Shqipëri gjendet

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Takada Mitsuyuki, ka vizituar ditën e sotme Fish City-n e sipërmarrësit dhe biznesmenit të njohur, Gjergj Lucës.

Ambasadori ka testuar me sipërmarrësin Luca në ambientet e "Rozafës", veçanërisht peshkun Ton.

Mitsuyuki, thotë me bindje se vendi më i mirë ku gjendet Peshku Ton në Shqipëri është tek Rozafa e biznesmenit dhe sipërmarrësit të njohur Gjergj Luca.

“Përshëndetje miq!

Sot kemi një testim të kësaj tavolinës së mrekullueshme që është këtu mbrapa.

Po testojmë peshkun ton dhe na ka urdhëruar vetë Shkëlqesia e Tij zoti ambasador i Japonisë, sepse këta janë numri një që bëjnë testet e tonit në të gjithë botën.

-Zoti ambasador, ku gjendet toni më i mirë në Shqipëri?

-Rozafa.

-Shumë faleminderit! Gëzuar!”-thuhet në dialogun mes Lucës dhe ambasadorit Mitsuyuki./CNA

Lajmet e fundit nga