LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kërkoi lirinë/ Apeli i GJKKO lë në burg Alqi Bllakon

14 Maj 2022, 11:10, Aktualitet CNA

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për ish deputetin socialist Alqi Bllakon, duke rrëzuar kërkesën e tij.

Kujtojmë se Bllako akuzohet për shpërndorim detyre dhe korrupsion pasiv gjatë kohës që ushtronte detyrën si Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit dhe më tej si drejtor i i Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Ujësjellës Kanalizimeve dhe Infrastrukturës së Mbetjeve (AKUM) gjatë periudhës kur janë lidhur dhe janë zbatuar kontratat konçensionare për ndërtimin e inceneratorëve.

Lajmet e fundit nga