LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Po shkojmë drejt një rrokullisje’/ Berisha u ‘tërheq veshin’ deputeteve socialiste

13 Maj 2022, 15:38, Aktualitet CNA

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka nisur pasditen e sotme nga Elbasani fushatën për Kryetarin e Partisë Demokratike, garë e cila do finalizohet në 22 maj.

Gjatë fjalës së tij, Berisha tha se me këtë qeveri po shkojmë drejt një rrokullisje duke e vënë theksin tek probleme si migrimi dhe rënja e lindshmërisë.

Ai gjithashtu i tërhoqi veshin deputeteve socialiste, për ?pasqyrimin? e gruas shqiptare.

?Po shkojmë drejt një rrokullisje me këtë qeveri. Kemi 2000 vdekje me shumë se lindje.

Ata deputetë flasin për veten e tyre jo për qytetarët.

Po dëgjoja dje deputetet socialiste, flisnin sikur gruaj shqiptare është më e lumtura, po në fakt është më hallëmadhja, sepse përciell fëmijët e saj në emigracion. Robtohet për të mbajt familjen.

Njëllojë si në diktaturën komuniste, propaganda lustër. Kjo vjen se mungon dashuria për qytetarët, për vendin.

Vij para jush me bindjen e thellë se duhet ta nisim nga dashuria për këtë vend dhe këta njerëz.?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga