LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Autobuzi mbi Lanë/ “Dorëzohet” Veliaj, i hap rrugë Prokurorisë

14 Maj 2022, 07:05, Aktualitet CNA

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar se autobusi elektrik që u përfshi në aksident më 29 prill në Tiranë dhe mbeti si urë në dy brigjet e Lanës është spostuar mbrëmjen e kaluar.

Sipas Veliajt, spostimi është bërë me kërkesë të Prokurorisë, për t?i bërë ekspertizën autoteknike, por se në përfundim të hetimeve do të rikthehet po aty si instalacion.

?Me kërkesë të prokurorisë që po heton aksidentin unik, kërkohet spostimi i mjetit për të bërë ekspertizën autoteknike në garazh/terren

Mjeti u spostua mbrëmë! Do të rikthehet në përfundim të hetimeve po aty si instalacion për kujdesin në qarkullim.
Fundjave të mbarë
?, shkruan Veliaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga