LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stërvitja “Rinas 22”/ Policia Ushtarake Shqiptare rrethon aeroportin

13 Maj 2022, 16:07, Aktualitet CNA

Ministra e Mbrojtjes njofton se është përmbyllur stërvitja ?Rinas 22?.

Në këtë stërvitje kanë marrë pjesë trupat e Policisë Ushtarake. Sipas ministrisë trupat treguan aftësitë e tyre më të mira në stërvitjen dhe demonstruan nivel të lartë përgatitjeje.

?Trupat e Policisë Ushtarake treguan aftësitë e tyre më të mira në stërvitjen ?Rinas 22?, gjatë së cilës testuan kapacitetet operacionale.

Efektivët e kompanisë së parë demonstruan nivel të lartë përgatitjeje, të denjë për detyrat dhe përgjegjësitë kanë, siç ishte dhe Task Forca e Përbashkët e Gatishmërisë Shumë të Lartë, një strukturë e NATO-s e aftë për t?u dislokuar kudo dhe kurdo brenda 2-3 ditëve?, thekson ministria e Mbrojtjes. /CNA.al

Lajmet e fundit nga