LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndarja nga jeta e ish deputetes së PS-së/ Meta mesazh ngushëllimi

14 Maj 2022, 09:09, Aktualitet CNA

Presidenti Ilir Meta ka përcjellë mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish deputetes së PS-së dhe pedagoges, Edlira Haxhiymeri.

Përmes një statusi në rrjett sociale, Meta shkruan se ?do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të dhënë për progresin e shoqërisë dhe të politikës shqiptare?.

?Pikëllues lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të pedagoges së përkushtuar për mbi tre dekada, studiueses dhe ish-deputetes së Partisë Socialiste, Edlira Haxhiymeri.

Personalitet në shkencat sociale dhe arsimin shqiptar, model i vlerave të larta qytetare dhe pedagogjike, shembull i thjeshtësisë, korrektesës dhe integritetit, do t’i jemi përherë mirënjohës për kontributin e vyer të dhënë për progresin e shoqërisë dhe të politikës shqiptare.

Ngushëllimet më të ndjera familjes,  kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të shumtë!?, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga