LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Favore seksuale e ryshfet 150 mijë euro”/ Gjyqtari dhe prokurori që u shkarkuan nga “Stop”

10 Maj 2022, 19:09, Denoncim CNA

Prokurori i Gjirokastrës, Emëror Kasaj, i ka thënë lamtumirë karrierës në sistemin e drejtësisë. Emërori është një emër shume i lakuar në media. Vetëm emisioni ?Stop? ka transmetuar një seri investigimesh për problemet, që shoqëronin punën e tij.

Prej 3 vitesh, ?Stop? ka denoncuar raste me shkelje flagrante të prokurorit. Të gjitha këto bëma të përfaqësuesit të akuzës kanë ndikuar, që Komisioni i Pavarur i Vlerësimit të mos mendohet gjate, por t?i mbyllë derën e institucionit Emëror Kasajt, për t?i hapur një tjetër derë, atë të të akuzuarit të drejtësisë.

Por nuk mbaron me kaq, gjyqtari Guximtar Boçi është flakur nga radhët e sistemit të drejtësisë, pas vlerësimit të figurës dhe profesionalizmit nga ana e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Në këtë vendim, ajo që vuri vulën, ishte skandali i transmetuar në emisionin Stop në vitin 2016. ?Don Zhuani?, që drejtonte Gjykatën e Gjirokastrës, i premtoi një gruaje të divorcuar të ndërhynte në çështjen e saj të divorcit, në këmbim të favoreve seksuale./tvklan.al

Lajmet e fundit nga