LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti i ri/ Alibeaj po i shkon pas Ramës

9 Maj 2022, 08:44, Politikë CNA
Presidenti i ri/ Alibeaj po i shkon pas Ramës

Deputeti Ervin Salianji, në një deklaratë për mediat, ka komentuar draftin e Enkelejd Alibeajt dhe grupit të tij për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Sipas Salinajit po i shkohet pas kritereve të Edi Ramës, duke kujtuar se kryeministri ka shprehur se Presidenti nuk duhet të jetë politik.

Ndërkohë, sipas Salianjit Presidenti duhet të jetë patjetër personazh i politikës.

?Të thuash se presidenti nuk duhet të jetë politik është t’i shkosh pas Ramës. Personalisht, por edhe një pjesë e madhe e PD-së mendojnë që presidenti duhet të jetë politik?, tha Salinaji. Ndërkohë, ai ka bërë me dije se nuk ka pasur një mbledhje të kryesisë së Grupit Parlamentar.

?Ka pasur një dakordësi nga Boci për të qenë në mbledhjen e kryesisë, por nuk ka pasur një mbledhje të tillë. Kryesinë e kam komunikuar dhe nuk kanë pasur asnjë njoftim për një mbledhje dhe rrjedhimisht nuk ka një kuorum të tillë?, tha Salianji./ CNA.al

Lajmet e fundit nga