LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pak para nisjes së protestës në komisariate/ Berisha thirrje qytetarëve

7 Maj 2022, 17:24, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një thirrje për qytetarët për pjesëmarrje në protestën e paralajmëruar një ditë më parë për vetëvrasjen e Ilvi Metës në Kavajë.

Berisha ka publikuar një foto me qirinj, ndërsa i kërkon shqiptarëve të marrin pjesë në protestën e heshtur para komisariateve në orën 20:00.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ish-lideri historik i PD-së deklaron se duhet të ndalen vrasjet shtetërore në qeli.

?Stop vrasjeve shtetërore në qeli.

Protestë e heshtur kombëtare e PD sonte në ora 20.00 para narkokomisariateve në mbarë Shqipërinë! Sb?, shkruan Berisha.

Ndërkohë, kujtojmë se pasditen e 4 majit, Ilvi Meta u ndalua nga policia, pasi Gjykata kishte vendosur ndaj tij masën e sigurisë ?Arrest në burg?, për vjedhje.

Por më vonë ai u gjet i vetëvarur në dhomat e izolimit dhe si pasojë ndërroi jetë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga