LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+video-Risia në zgjedhjet për kryetar dege të PD/ Transparencë e plotë brenda partisë

9 Prill 2022, 13:08, Politikë CNA

Grigels Selmani ka reaguar në lidhje me procesin zgjedhor për kryetar dege të PD, që po zhvillohet sot në Mallakastër.

Në një postim në rrjetet sociale, Selmani e cilëson si risi sistemin e e regjistrimit dhe verifikimit elektronik të zgjedhësve në kohë reale.

Sipas tij, kjo sjell risi dhe transparencë e plotë në procesin zgjedhor brenda partisë.

?Partia Demokratike po aplikon për herë të parë në Shqipëri sistemin e regjistrimit dhe verifikimit elektronik të zgjedhësve në kohë reale.

Sot, Dega jonë në Mallakastër po aplikon këtë sistem në zgjedhjen e kryetarit të ri.

Kjo sjell risi dhe transparencë e plotë në procesin zgjedhor brenda partisë sonë.

Shqipëria nuk mund të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme pa bërë së pari transparencë në zgjedhjet brenda partive.

Prandaj Partia Demokratike është e para që do të japë garancinë e votës së lirë brenda saj, për të mbrojtur votën dhe vullnetin e demokratëve.

Sot jemi një hap përpara!?-shkruan Selmani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga