LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pengesa për çeljen e negociatave/ Acarohet Rama: Nuk do presim më Bullgarinë

9 Prill 2022, 13:02, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalimit të tij në Kongres, foli për çeljen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE.

Rama tha se Bullgaria është kthyer në ?pengesë?, por nëse vazhdon kështu, do të duhet të shkojnë derë më derë për të thënë që nuk do të presin Bullgarinë.

?Do shkojmë derë më derë dhe do themi nuk duam të jemi bashkë me ta dhe nuk duam të presim më Bullgarinë. Të hyjë Shqipëria është një gëzim edhe për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut që mund të hyjnë pastaj edhe ata edhe të tjerë? tha Rama./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga