LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandal në Fiks Fare/ Drejtori i shkollës ‘zhdëp’ me shpulla nxënësit!

28 Mars 2022, 19:44, Denoncim CNA
Skandal në Fiks Fare/ Drejtori i shkollës ‘zhdëp’ me

Nxënësit e shkollës ?Isa Boletini? në Kamëz dhunohen nga drejtori i shkollës, Përparim Oka.

Kjo video është dërguar nga një nxënëse që ka qenë prezent në atë orë mësimi. Ajo u tregon gazetarëve që drejtori dhunon nxënësit vazhdimisht edhe në zyrën e tij, sa herë i kap në korridore apo jashtë klase.

Gazetarët e Fiksit shkojnë në shkollën ?Isa Boletini? në Kamëz ku kërkojnë që të flasin me drejtorin për këtë problem, por ky i fundit nuk pranon t?i takojë me justifikimin se është i zënë me mbledhje.

Pavarësisht se gazetarët e presin për gati një orë drejtori u thotë që për çdo problem të drejtohen  në Zyrën Vendore Arsimore Kamëz.

Gazetarët shkojnë në ZVA dhe takojnë drejtoreshën e këtij institucioni, Albana Imerajn e cila pasi pa videon tha se  sjellja e drejtorit është e papranueshme. Duke dënuar dhunën fizike dhe psikologjike drejtoresha do ngrejë komision për të marrë menjëherë masë kundrejt drejtorit të shkollës Isa Boletini. ?Ne dënojmë fort dhunën verbale e jo më atë fizike, kjo është e papranueshme dhe do marrë masën e merituar? thotë Imeraj./tch

Lajmet e fundit nga