LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Gazetari tregon skandalin/ Si abuzohet me peshën e bukës

26 Mars 2022, 12:06, Denoncim CNA

Gazetari Saimir Kola, nëpërmjet një video të publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, ka treguar sesi mashtrohet me peshën e bukës.

Ai në video peshon një bukë, në të cilën është shrkuar pesha 1 kg, por pasi e peshon, sipas gazetarit ajo në fakt ka peshën vetëm 450 gram.

Sipas gazetarit kjo nuk ndodh për mungesën e miellit, por ky është një abuzim që bëhet nga bizneset, duke përfituar kështu nga qytetarët.

?Kjo është një bukë që kushton 1100 lekë, pesha 1 kg dhe kompania pastel. Unë prej kohësh kam dyshimet se këta mashtrojnë me peshën.

E vëmë në këtë peshore, dhe pesha është 450 gram.

Pra nga 1 kg bukë që duhet të blej unë, sikurse e ka të shkruar dhe e paguaj, ky më jep 450 gram

Dhe kjo nuk është çështje e mungesës së miellit, por është një abuzim i pastër?-thotë gazetari Kola./CNA.al

Lajmet e fundit nga