LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pranë selisë së PD/ Basha merr zyrë të re në qendër të Tiranës

27 Mars 2022, 20:24, Politikë CNA
Pranë selisë së PD/ Basha merr zyrë të re në

Ish kryetari i PD Lulzim Basha nuk është parë më në publik.

Një ditë pasi dha dorëheqjen, ai shkoi në selinë e PD për të marrë sendet personale dhe që prej asaj dite nuk ka pasur asnjë dalje publike, qoftë edhe në rrjetet sociale.

Por pas vendimit të gjykatës së Tiranës që njohu Kuvendin e organizuar nga Komisioni i Rithemelimit, Basha u zhduk nga ngjarjet zyrtare të politikës, përveç disa fotove që qarkulluan në darka dhe takime me të rinj në fshatrat e Tiranës.

Mediat raportojnë se pas largimit nga detyra e kryetarit të PD-së, Basha ka marrë një zyrë të re në katin e 10-të të qendrës ?Torre Drin?, në qendër të Tiranës, shumë pranë selisë së Partisë Demokratike.

Nga zyra e re, Basha ka nisur edhe axhendën e takimeve ku ndihmohet nga një staf i ngushtë i tij, ku ashtu siç raportoi CNA.al ai është duke përgatitur krijimin e një partie të re./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga