LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e Berishës/ Ja pse nuk arrestohet Klodian Zoto

21 Shkurt 2022, 20:47, Politikë CNA
Deklarata e fortë e Berishës/ Ja pse nuk arrestohet Klodian Zoto

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka zbuluar arsyen pse nuk arrestohet Klodian Zoto, i shpallur në kërkim për aferën e inceneratorëve.

Sipas Berishës, Zoto ka mbushur valixhen me 1-3 milionë euro dhe atë që i kanë lënë atij këto euro kanë marrë për vete shumëfishin.

Ai ka mbushur valixhen me 2-3 mln euro, por në mënyrë absolute ata që i kanë lënë atij këto euro kanë marrë vetë shumëfishin. Kjo është arsyeja që nuk arrestohet, kjo dhe asgjë tjetër. Që të mbyllet afera vetëm me Lefter Kokën“, u shpreh Berisha. /A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga