LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Afera e inceneratorëve/ Paralajmërimi i Tabakut: Nëse nuk vijnë, dëshmitarët do të merren me forcë

13 Shkurt 2022, 12:54, Aktualitet CNA

Kryetarja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku ka bërë me dije se të hënën do të merren në pyetje 3 administatorët e inceneratorëve të Tiranës, Elbasanit dhe të Fierit. Ajo paralajmëroi se nëse këta të fundit nuk do të vijnë do të merren me forcë që sipas ligjit.

Tabaku shtoi gjithashtu se do të përballen me drejtësinë kushdo që është i përfshirë në aferën e inceneratorëve.

?Dëshmitarët e parë janë 3 administatorët. Dëshira jonë do të ishte që të ishin 3 pronarët, që janë në kërkim. Nëse nuk paraqiten, me të gjithë forcën që me jep ligji, me Policinë e Shtetit do ta zbatojnë procedurën. Kushdo që i del në mbrojtje abuzimit, jemi të hapur që t?i çojmë para drejtësisë?, thekson Tabaku./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga