LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO- Protesta kundër rritjes së çmimit të naftës/ Fermerët parkojnë traktorët para ministrisë së Bujqësisë

13 Shkurt 2022, 09:26, Aktualitet CNA

Fermerët e Devollit po protestojnë për rritjen e çmimit të naftës dhe plehrave kimikë.

Në shenje proteste ata kanë parkuar traktorët e tyre para ministrisë së Bujqësisë në Devoll.

Fermerët janë të shqetësuar dhe të pakënaqur për rritjen e çmimve të naftës dhe plehrave kimikë.

Fermerët e revoltuar janë shprehur se nuk kanë asnjë mbështetje nga shteti, duke treguar mungesë subvencionesh./CNA.al

Rritja e çmimeve/ Fermerët e Devollit në protestë

Lajmet e fundit nga