LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rritja e çmimeve/ Fermerët e Devollit në protestë

13 Shkurt 2022, 09:19, Aktualitet CNA

Fermerët e Devollit janë mbledhur për të protestuar këtë të dielë për rritjen e e çmimit të naftës dhe të  plehrave kimike.

Ata kanë dërguar edhe një shkresë në komisariatin e policisë, ku kërkojnë mbështetejen edhe lejen për organizimin e protestës.

Sipas asaj që raportohet në media bëhet me dije se fermerët kanë dalë në rrugën nacionale në hyrje të Bilishtit sebashku me mjetet e tyre bujqësore për të kundërshtuar me rritjen e çmimeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga