LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Meta përfaqëson shtresën e mesme të shoqërisë”/ Kryemadhi: Kjo është pasuria e vetme që ka

11 Janar 2022, 20:09, Politikë CNA
“Meta përfaqëson shtresën e mesme të

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi u shpreh se Ilir Meta është njeriu më i arrirë në politikën shqiptare, duke vënë në dukje se pa praninë e tij nuk do kishin kaluar një sërë ligjesh të rëndësishme.

Në një intervistë televizive, ajo tha se Meta përfaqëson shtresën e mesme të shoqërisë dhe sipas saj ai nuk ka as pasuri dhe as prona jashtë shtetit. E vetmja pasuri sipas Kryemadhi që disponon Meta është familja e tij.

?Ilir Meta është njeriu më i arrirë në politikën shqiptare. Ilir Meta përfaqëson shtresën e mesme të shoqërisë shqiptare. Ai nuk është financuar nga kompani offshore për tu arsimuar jashtë shtetit. Ilir meta përfaqëson djalin e një ushtaraku dhe një mësuese. Përfaqëson studentin e një fakulteti ekonomik. Meta dhe LSI janë në lojë. Reforma në drejtësi pa Ilir Metën nuk votohej. Ligji i SHISH nuk kalonte pa qenë ilir meta në lojë.

Nuk ka prona dhe pasuri në europë. Pasuria më e madhe që ka Ilir Meta është familja e tij?, tha ajo. /CNA.al

Lajmet e fundit nga