LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I quajtur “Zoti i Drogës”/ Manja lejon ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë

22 Nëntor 2021, 08:43, Aktualitet CNA

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka lejuar ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Klodiana Lala për Balkan Web.

Kujtojmë se Hatija është quajtur ndryshe si ?Zot i Drogës?. Ai akuzohet nga drejtësia italiane për trafik droge, ku rezulton i dënuar me 20 vite burg.

Pak ditë më parë, gjatë një konferencë për mediat i pyetur nga gazetarja Klodiana Lala rreth kësaj çështje, Manja u shpreh se rasti i Hatisë ishte specifik dhe  do të diskutohej me homologun e tij italian.

?Lidhur me rastin që citoni ne e kemi marrë këtë shqetësim nga qytetari, në portalin ?Shqipëria që duam.al?. Është rast që ka marrë zgjidhje me vendim të formës dhe nga gjykatat në Shqipëri. Ministria e Drejtësisë në këtë proces është thjesht zbatuese e vendimeve gjyqësore. Rasti si ky dhe dy të tjera do t?i trajtojmë me palën italiane në nivel tjetër?, ka thënë Manja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga