LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me të qeshura si gomat në Kashar”/ Rama nuk i kursen fyerjet ndaj qytetarëve që e kundërshtojnë

21 Nëntor 2021, 08:44, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama, e nis çdo ditë mëngjesin me pastime në rrjete sociale, të cilat nga qytetarët cilësohen si propagandë, pasi nuk kanë lidhje me realitetin.

Një ditë më parë, Rama shprehej i entuziasmuar për angazhimin e qytetarëvve në Planin Kombëtar të Pastrimit dhe paralajmëronte se ky plan nuk do të ndalej.

?Faleminderit për angazhimin në Planin Kombëtar të Pastrimit

Ky plan nuk do të ndalet deri në dhënien fund të kësaj marrëzie turpëruese për Shqipërinë dhe fëmijët tanë. Momente nga pastrimi sot në Sarandë, Vorë, Cërrik, Kukës, Gjirokastër, Delvinë, Patos, Mirditë dhe Mallakastër?, shkruante Rama duke e shoqëruar postimin me foto.

Ndërkohë nuk kanë munguar komentet nga qytetarët dhe gjithashtu nuk ka munguar as replika e Ramës, për njërin prej tyre.

?Hahaha ke parë ça nxjerin lajmet ti apo jo? Sa mbeturina e inerte e sa goma ishin sot në Kashar? Është plot vendi me ato, ditë për ditë dalin nëpër lajme. Ti del këtu me ca foto i fut dhe një koment e hajd se kaloj thua e 1 ditë më shumë?, shkruan një qytetar.

Rama ka replikuar duke i thënë se nuk bëhet fjalë vetëm për ca foto dhe një koment, por për një punë të përditshme.

?Jo këto nuk jane ca foto dhe një koment, po është një punë që po bëhet përditë pikërisht, sepse kjo histori duhet të marrë fund, ndërsa të qeshurat me punën e njerëzve janë njësoj si ato gomat e hedhura në Kashar?, i është kundërpërgjigjur Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga