LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Balluku inspekton punimet në aksin rrugor Qukës-Qafë Plloçë/ "Drejt përfundimit, zgjidhen problematikat"

20 Nëntor 2021, 17:51, Aktualitet CNA

Ministrja Belinda Balluku ka inspektuar punimet në askin rrugor Qukës-Qafë Plloçë.

Balluku bën me dije se tashmë kanë marrë zgjidhje të gjitha problematikat që kishte ky aks dhe janë drejt përfundimit të projektit.

Sipas ministres Balluku ky aks, do të lehtësojë qarkullimin drejt juglindjes së vendit duke rritur sigurinë rrugore.

?Me super skuadrën në aksin Qukës-Qafë Plloçë, një aks i rëndësishëm rrugor, por me kompleksitet të lartë. Problematikat të cilat na janë shfaqur gjatë punimeve, kanë krijuar vonesa, por tashmë kanë marrë zgjidhje dhe jemi gati për të vazhduar përpara deri në përfundimin e plot të këtij aksi, brenda një kohe sa më të shkurtër. Ndërtimi i tij, do të lehtësoj qarkullimin drejt juglindjes së vendit duke rritur edhe sigurinë rrugore?, shkruan ministrja Belinda Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga