LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Telefonon qytetarin por ai…/ Ardit Gjebreas i ndodh e papritura në Telebingo

22 Nëntor 2021, 08:00, Aktualitet CNA

?Telebingo? është një nga rubrikat më të ndjekura të emisionit E diela shqiptare,pasi të gjithë presin telefonatën që do t?i bëjë fitues.

Prej vitesh që transmetohet si emision, nuk kishte ndodhur kurrë ajo që i ndodhi moderatorit Ardit Gjebrea një ditë më parë.

Gjebrea ka telefonuar njërin prej fituesve dhe telefonatës iu përgjigj një zonjë.

Moderatori e pyet për të zotin e biletës dhe ajo jep lajmin e trishtë se zotëria kishte ndërruar jetë atë mëngjes.

Ky moment ishte mjaft tronditës dhe befasues për Gjebrean dhe të gjithë publikun.

Pjesë nga biseda

Ardit Gjebrea: Mirëmbrëma, zotin Tosun ku e kam?

Zonja: Tosuni na la?

Ardit Gjebrea: Çfarë thua? Po kur?

Zonja: Sot në mëngjes?Kush jeni juve?

Ardit Gjebrea: Jam pa fjalë! Unë jam Ardit Gjebrea, ju marr nga ?Telebingo?. Ai ka blerë biletën e ?Telebingos? dhe ju po më jepni këtë lajm! O sa keq po më vjen! Ju shpreh ngushëllime!

Zonja: Faleminderit!

Ardit Gjebrea: A mund të ju marr?unë po e ruaj këtë biletë dhe unë nuk do të doja që ne të luanim sot dhe unë do ju marr në telefon dhe do e lëmë që të luajmë një javë tjetër në telefon pasi ju të kaloni këtë dhimbje. A e bëjmë kështu?

Zonja: Po, shumë faleminderit.

Ardit Gjebrea: Ngushëllime nga ana jonë familjes tuaj dhe qoftë i Parajës, Ngushëllime! Mirupafshim.

Zonja: Mirupafshim!

Pas këtij momenti kaq të trishtë, Gjebrea gjeti rastin që të japë një mesazh mjaft me vlerë për të gjithë shikuesit e Tv Klan, mbi vlerën e jetës dhe njerëzve tanë më të dashur.

Ardit Gjebrea: Kjo është jeta dhe të mendosh se një ditë askush që është këtu nuk do të jetë më, e keni menduar ndonjëherë? Çdonjëri nga ne dhe çdokush që po më dëgjon tani nuk do të jetë më dhe këtë moment reflektimi, Zoti na e solli jo pa arsye. Jetën duhet ta jetojmë të lumtur, të gëzuar, të bëjmë mirë, të heqim çdo të keqe dhe vetëm dashuria të mbizotërojë kudo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga