LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Java nis me reshje shiu/ Mësoni se si do të jetë moti për ditët në vazhdim

22 Nëntor 2021, 07:43, Aktualitet CNA

Java nis me reshje shiu në të gjithë vendin tonë, situatë e cila vijon edhe gjatë ditës së martë. Herë pas here gjatë orëve të paradites dhe pasdites do të do të kemi intervale me kthjellime.

Sipas meteoalb, dita e mërkurë dhe dita e enjte do të përmirësojnë kushtet e motit për të rikthyer sërish reshjet gjatë fundjavës.

Përsa i përket temepraturave të ajrit gjatë kësaj jave nuk do të kemi luhatje të mëdha duke bërë që vlerat minimale të shënojnë 2-3 gradë Celsius në zonat malore, ndërsa maksimumi gjatë mesditës parashikohet 22-23 gradë Celsius./ CNA.al

Lajmet e fundit nga