LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Uragani” Berisha nuk ndalet/ Ja ku do jetë “Foltorja” të dielen

3 Nëntor 2021, 13:32, Politikë CNA
“Uragani” Berisha nuk ndalet/ Ja ku do jetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon takimet, në kuadër të ?Foltores? me demokratët.

CNA.al ka mësuar se ditën e premte ?Foltorja? me demokratët do të jetë në qytetin e Lushnjes.

Ndërsa të dielen në datë 7 nëntor, në orën 12:00, Berisha do të zhvillojë ?Foltoren? me rininë, tek amfiteatri i Akademisë së Arteve.

Ndërsa ditën e martë, ?Foltorja?, do të zhvendoset në qytetin e Pogradecit.

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka mbajtur 14 ?Foltore?,  ku ka mbledhur mijëra demokratë, të cilët i kanë kërkuar rikthimin në krye të PD dhe largimin e Lulzim Bashës.

Berisha ka zhvilluar takime në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës, Dibër dhe Berat, në Kavajë, në Lezhë, në Kamëz. Ndërsa tre  takimet e radhës janë të premte në Lushnje, të dielen në Tiranë  dhe të martë në Pogradec./CNA.al

Lajmet e fundit nga