LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjarjet kriminale/ Analisti “shuplakë” Ramës: Të mos merret me “Open Balkan”

1 Nëntor 2021, 14:17, Politikë CNA

Analisti Fatos Lubonja i ka dhënë një ?shuplakë? të fortë kryeministrit Edi Rama, në lidhje me ngjarjet kriminale në vend.

Nga studio e News 24, Lubonja tha se Rama të mos merret me ?Open Balkan?, por të shikojë problemet e vendit të tij.

?Ideja e opozitës në Maqedoninë e Veriut, e cilëson Ballkanin e Hapur, si dështimin për ta çuar vendin në Evropë. Atje dështimin e kanë lidhur me Bullgarinë dhe janë të justifikuar, ndërsa te ne s?ka të tilla justifikime. Në këtë aspekt, krimi i organizuar që ka shpërthyer me këto vrasje. Nëse keni vënë re shumë vrasje që kanë ndodhur në Shqipëri, ka të bëjë me pastrimin e parave. Nëse këta i quajmë kolaterale janë kolaterale të një ekonomie kriminale që është duke u zhvilluar në vend. Ngjarjet e ndodhura formojnë një peizazh të plotë. Ky numër i pa fundëm vrasjesh, është rezultat i një ekonomie kriminale që ka kapur vendin. Kryeministri që shkon atje që bën Ballkanin e Hapur, duhet parë si fasadë.?-tha Lubonja.

Kujtojmë këtu se mëngjesin e sotëm vendi i trondit nga një tjetër vrasje. Në orët e para të mëngjesit, në Laç iu bë atentat 60-vjeçarit Xhelal Reçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga