LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e Kuvendit Kombëtar/ Berisha jep lajmin e rëndësishëm

22 Tetor 2021, 16:34, Politikë CNA
Mbledhja e Kuvendit Kombëtar/ Berisha jep lajmin e

Ish kryeministri Sali Berisha në takimin me demokratët në Berat ka zbuluar se javën e ardhshme do të zbulojë datën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së.

Berisha theksoi se do mbidhen për t’i dhënë PD normat më demokratike që meriton.

?Ju garantoj se javën që vjen do shpalllim datën e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar. Do mblidhemi për t?i dhënë PD normat më demokratike që meriton dhe për t?iu dhënë ju të drejtën e referendumit për të vendosur ju, jo vetëm kryetarin por edhe kryeministrin?, është shprehur Sali Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga