LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është një shushunjë, armik i përbetuar i demokracisë”/ Berisha tregon kush e shpalli non-grata

22 Tetor 2021, 16:25, Politikë CNA
“Është një shushunjë, armik i përbetuar i

Ish-kryeministri Sali Berisha, në Foltoren e Beratit, foli edhe për shpalljen e tij non-grata, nga DASH.

Berisha thekson se shpallja e tij non grata është hakmarrje primitive e George Soros, të cilin e cilësoi si armik të demokracisë.

?Shpallja non grata e imja është hakmarrja e armikut të demokracisë, George Soros. Kam kërkuar nga PE që veprimtaria e tij jashtë BE-së të ndalet. Soros është milioner, por Amerika ka edhe trilionerë. Imagjinoni sikur në Amerikë, ata që janë akoma më të pasur, çfarë mund të bëjnë nëse hyjnë në vende të ndryshme të botës, për politikat.

Soros është një shushunjë, është në fakt kundër njerëzve të varfër. Për ne Amerikë nuk është vetëm Soros dhe njerëzit e tij, por për ne Amerikë është edhe Partia Republikane. Çdo e majtë e botës nuk do mund të shkatërrojë forcën kryesore konservatore në Shqipëri, Partinë Demokratike?, u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga