LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në 17 maj solli çadrën e tradhtisë”/ Demokratët e irrituar, kërkojnë dorëheqjen e Bashës

22 Tetor 2021, 15:12, Politikë CNA

Ish kryemoinistri Sali Berisha do të mbajë Foltoren në qytetin e Beratit, ku para pallatit të kulturës janë mbledhur me qindra demokratë dhe simpatizantë të PD, të cilët të irrituar kërkojnë dorëheqjen e Lulzim Bashës nga PD.

Një demokrat për mediat u shpreh se Basha është një tradhtar në krye të PD i cili sipas tij nuk mendon për militantët por për interesat e tij. Sipas qytetarit, tradhtia më e madhe e Bashës ishte në 17 maj, ku nga çadra e lirisë erdhi çadra e tradhtisë.

?Është shpresë për ne demokratët. Nata e zezë e 17 majit nga çadra e lirisë kaloi në çadrën e tradhëtisë. Vendimet e Bashës janë shkruaj vetë e vendos vetë. Ai na la rrugëve. Për qëndrestarët e PD që janë të shumtë duhet të mendojë Basha. Është sakrificë të jesh me PD?, shprehet qytetari.

Një tjetër demokrat thekson se lëvizja e Berishës është e duhu në kohën e duhur.

?Lëvizja e Berishës është e duhur në kohën e duhur. Është momenti që këta të rrëzohen me çdo formë. Basha duhet të kishte dhënë dorëheqjen pa asnjë diskutim. Mundi dhe djersa jonë ka ikur kot?, tha demokrati./CNA.al

Lajmet e fundit nga