LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Je një mashtrues i pashpirt”/ Berisha tregon si po i vjedh shqiptarët Rama

22 Tetor 2021, 15:40, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha është ndalur sot në qytetin e Beratit ku po zhvillon takimin e radhës me demokratët,. Në kuadër të ?Foltores?.

Nga Berati, Berisha ka vijuar të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se është një mashtrues, i cili ka për qëllim varfërimin e shqiptarëve.

?Problemi i shqiptarëve qenka sateliti, iu thotë fermerëve tani i keni të dhënat me satelit, një mashtrues dhe i pashpirt.

Por, nëse shqiptarët tetë vite më parë qëndronin në krye të popujve të rajonit, për rrogën mesatare, sot shqiptarët janë të fundit dhe marrin 30% rrogë më të ulët sesa në Kosovë.

Miliarda e miliarda euro janë marrë borxh dhe po merren.

Dy javë më parë dolën dhe kërkuan edhe 700 milion euro borxh dhe thonë se ekonomia u rrit me 18%. Mashtrojnë dhe vetëm mashtrojnë.,

Borxhi është rritur, por çfarë është ndërtuar në tetë vite?

Në tetë vite në total janë ndërtuar 34 km autostradë, disa dhjetëra km rrugë të tjera, jo autostradë. Absolutisht të gjitha janë shpoërdoruar?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga