LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në Rinas 33 vjeçari

21 Tetor 2021, 08:05, Aktualitet CNA
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet në

Një 33 vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia në Rinas. Shtetasi me iniciale M. T., banues në Dubai është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale ?Mashtrim publik duke përdorur arsye fetare?.

Njoftimi i plotë i policisë:

“Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit, një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar. 

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kufitare Rinas, si rezultat i shkëmbimit të informacionit me Interpol Tirana, është arrestuar shtetasi:M.T, banues në Dubai.

 Ky shtetas është ndaluar në hyrje të Republikës së Shqipërisë, pasi gjatë përpunimit të detajuar të të dhënave nga shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, bazuar dhe në informacionet e shkëmbyera me Interpol Tirana, ka rezultuar person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi i tij, me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Pakistan, për veprën penale ?Mashtrim publik duke përdorur arsye fetare?”./CNA.al

Lajmet e fundit nga