LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plas automatiku edhe në Lushnje/ Qëllohen babë e bir

3 Qershor 2021, 06:32, Aktualitet CNA

Një 57 vjeçar ka qëlluar me automatik babë e bir. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:47 në fshatin Fieri i ri në Lushnje.

Sofokli Shani ka qëlluar në lokalin e tyre Rako Qorrin, 62 vjeç dhe të birin, Kejdi Qorrin, 31 vjeç.

Sipas  ?BalkanWeb? dyshohet autori dhe viktimat të jenë zënë si fillim në lokal dhe më pas ky i fundit ka qëlluar ndaj tyre me breshëri automatiku.

Mësohet se djali pas ngjarjes u transportua në spitalin e Lushnjës, dhe më pas në Tiranë, pasi ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Deri më tani nuk dihen arsyet e ngjarjes në fjalë, ndërkohë që autori u arrestua pak pas krimit. Ky i fundit njihej nga banorët e zonës si një burrë i qetë, ndërsa është baba i tre fëmijëve emigrantë. Policia po heton në lidhje me ngjarjen e rëndë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga