LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Balluku inspekton Hidrocentralin e Banjës/ "Projekt që përfshin instalimin e paneleve diellore”

2 Qershor 2021, 15:08, Aktualitet CNA
Balluku inspekton Hidrocentralin e Banjës/ "Projekt që

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka inspektuar ditën e sotme nga afër Hidrocentralin e Banjës.

Sipas saj, ky projekt përfshin instalimin e paneleve diellore mbi rezervuarin e hidrocentralit, duke shfrytëzuar kështu edhe rrezet e diellit për të prodhuar energji.

Balluku u shpreh se për këtë projekt është punuar edhe gjatë pandemisë ku shtoi se gjatë stabilizimit të situatës do të ketë rendiment edhe më të madh.

?Ne punuam edhe gjatë pandemisë me projekte të bukura si ky. Gjatë kohës normale rendimenti do jetë më i madh e gjatë pandemisë. Jemi drejt hapave pozitivë të kontribojmë në çdo projekt ku secili prej nesh merr pjesë në mënyrë aktive?, u shpreh Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga