LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Videot provokuese të magjistrates seksi/ Klodiana Lala ftesë Olsian Çelës

2 Qershor 2021, 13:10, Aktualitet CNA
Videot provokuese të magjistrates seksi/ Klodiana Lala ftesë Olsian

Gazetarja Klodiana Lala, ishte e ftuar pasditen e sotme në news 24, ku është diskutuar mbi publikimin e videove të gjyqtares Enkeleda Kapdenani, e cila shfaqet duke bërë seflie në ambientet e punës.

Lala hodhi dyshime se nësë gjyqtarja nuk i ka publikuar vetë videot ashtu si pretendon, kush tjetër mund të ketë qenë i interesuar për ti bërë dëm.

Duke ngritur pkpyetje, Lala i bëri thirrje Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela, që drejtësia të gjeje përsonin dhe arsyen pse e ka bërë.

Ndërkaq Lala, kërkoi dhe një përgjigje si një zonjë kaq e re, u bë nënkryetare e gjykatës ose kryetare në detyrë.

?Ajo është magjistrate. Ajo mund të jetë zonjë e shkëlqyer, por ndoshta nuk është për punën e gjyqtares. Nëse zonja Kapedani s?i ka publikuar vetë këto video, ajo mund të ketë një problem të personalitetit që i ka publikuar.

Nëse ajo nuk i ka publikuar vetë, drejtësia të gjej personin, arsyet se përse e ka bërë? Zonja Kapedani ka qëndruar tre orë dje në KLGJ, ky hetim duhet të jetë penal.

Nëse dikush ka qenë i interesuar të publikojë këto video, Prokuroria e Përgjithshme, Prokuroria e Posaçme duhet të na japë përgjigje.

Pse dhe si u publikuan, këto janë pikëpyetje që ne ngremë. Nga ana tjetër institucionet ligjzbatuese duhet të më japin përgjigje si një zonjë kaq e re, u bë nënkryetare e gjykatës ose kryetare në detyrë.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga