LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Humbja e opozitës në zgjedhje/ Besnik Mustafaj: PD ka nevojë për një frymë të re

6 Maj 2021, 14:32, Politikë CNA

Zërat për largimin e Lulzim Bashës dhe reformimin e PD-së sa vijnë dhe shtohen çdo ditë edhe më shumë.

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj ka deklaruar se PD ka nevojë për një frymë të re, ndërsa theksoi  se shpreson që procesi i zgjedhjeve në korrik të jetë sa më i drejtë.

Në një intervistë për ABC News, Mustafaj u shpreh se përgjegjësia e humbjes së opozitës në zgjedhje është e Lulzim Bashës dhe gjithë kryesisë dhe në një masë të madhe e grupit parlamentar.

?Java e parë pas zgjedhjeve, i vetmi lajm që prodhoi Basha ishte u duk në seli. Një javë pa bërë asgjë. Një pasivitet të madh që do ndikojë në gjykimin dhe analizën që do të bëjmë në korrik. PD nuk futet në rrugë të mbarë pa bërë një garë që të shënojë periudhën post Berisha. Fushata ishte e mirë por duhet të merret parasysh aktiviteti 4 vjeçar i lidershipit. Ka nevojë për një frymë të re, kalendarin e shoh të lidhur me korrik gushtin?, tha Mustafaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga