LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nishani akuza Bashës/ “Hodhi në kosh punën e Komisionit të kandidatëve për hir të interesave të tij”

6 Maj 2021, 11:08, Politikë CNA

Ish- presidenti Bujar Nishani ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit duke akuzuar kryedemokratin Lulzim Basha se ka hedhur poshtë punën e Komisioni të vlerësimit të kandidaturave.

Gjithashtu ai shtoi se nuk ka dalë në fushtë për të bërë ndonjë gabim politik në iteres të PD, ku theksoi se angazhimi i tij ishte në interes të Partisë Demokratike.

?Selia e PD e ka etiketuar “Komisioni Nishani” kam vajtur se kam dashur që të mbajë përgjegjësi për kontributin, ka qenë kolegjial, pa kryetar, vendimet e komisionit janë subjektive se njerëzit marrinvendime subjektiv. Puna e Komisionit u hodh në kosh, nuk u morr parasysh, ndonëse anëtarët dhe vendimit ishin me akte nga Kryesia, dhe kjo punë u hodh poshtë dhe qytetarët janë ndikuar, që edhe për një proces që mund të ishte pozitiv, për hir të interesave të një njeriu që paraqiti listat e deputetëve u hodh poshtë.

Nuk e mendoja se Komisioni do ishte një farsë, kam besuar që do të respektohej Komisioni, ne kemi bërë një punë shumë serioze, shumë të përgjegjshme. Nuk dola në fushatë se do bëja një gabim politik në interes të PD, angazhimi im në Komision ishte në interes të PD, fushata elektorale mendoja se ishte në funksion të PD“, tha Nishani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga