LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Agron Duka “dush të ftohtë” Bashës/ “Dështimi nuk mund të mbulohet me denoncim për vjedhje votash”

6 Maj 2021, 13:53, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka teksa ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit dhe për vjedhjen e votave, akuza që janë artikuluar nga kampi opozitar. Ai shtoi në emisionin Top Talk se nuk ka bërë fushatë për veten por për opozitën.

?Nuk jam bërë pishman, unë e kam bërë luftën përpara se të votohej. Kam bërë deklarata të forta që do të tërhiqm. Dështimi nuk mund të mbulohet me vjedhjen e votave.  Nuk kam bërë fushtë për veten por për opozitën. Mendoj që nëse ne vazhdojmë dhe e gjejmë justifikimin e humbjes te rasti, gabimet fillojnë kohë më parë”, u shpreh Duka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga