LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta fshihet/ Shqiptarët presin dorëheqjen

27 Prill 2021, 09:14, Politikë CNA
Meta fshihet/ Shqiptarët presin dorëheqjen

?Nëse Rama fiton 71 mandate pa prekur votën unë jap dorëheqjen dhe kaloj në opozitë?.

Kështu deklaronte Presidenti Ilir Meta me 1 Mars 2021, në një studio televizive, ndërsa fliste për procesin zgjedhor të 25 Prillit.

25 Prilli erdhi, zgjedhjet u bënë, numërimi po shkon drejt fundit, Rama ka fituar më shume se 71 mandate dhe Presidenti Meta ende nuk është ndjerë dhe jo më të japë dorëheqjen.

Edhe pse ai e ka vlerësuar procesin ditën e zgjedhjeve.

?Faleminderit Shqipëria!  Faleminderit Tirona jonë kampion! Rekord pjesëmarrjeje!

Triumf i besimit te Demokracia!?, shkruante Meta optimist në rrjete sociale.

Por, disa orë më vonë, pas nisjes së procesit të numërimit dhe daljes së rezultateve të para, Meta u zhduk nga qarkullimi.

Nuk u shfaq më në media dhe nuk dihet se ku e mbylli veten.

Harroi deklaratën për dorëheqjen, ?hëngri? fjalët e tij, shkeli mbi veten e tij, ndërkohë që e mban veten edhe për burrë, që s?tërhiqet nga fjala e dhënë.

Por, kur tashmë thuajse është vendosur fituesi, shqiptarët, që po prisnin dorëheqjen e tij, që po prisnin të mbante fjalën e shohin se sa burrë është Meta.

Nga ai burri që hiqej si luan, duke bërtitur, akuzuar dhe sharë nga zyrat e Presidencës, është kthyer në një lepur që s?di ku struket.

Sido dhe ngado që të fshihen, shqiptarët i dhanë fund njëherë e mirë epokës së Ilir Metës dhe Monika dhe Kryemadhit./CNA.al

Lajmet e fundit nga