LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Vrenozi ka një mesazh për Bashën

27 Prill 2021, 20:24, Opinione CNA
Ilir Vrenozi ka një mesazh për Bashën

Lulzim Basha me fal po dy fjale nga zemra do t?i them, te kam ndjekur me mish e shpirt , te kemi mbeshtetur si popull opozitar me gjithe forcen e shpirtit e zemres ? kemi 8 vjet duke u udhehequr nga ty nga humbje ne humbje, vrapuam pas humbjes me 2015, vrapuam pas humbjes me 2017, vrapuam se braktisuri zgjedhjet e 2019, e se fundi vrapuam se humburi ne zgjedhjet e 2021, kete rradhe i dhuruam Edi Rames mandatin e trete dhe futem ne historine e Shqiperise, kur thane qe do dale Basha ne koference per Shtyp ne 18.30 mendova qe do dale te na kerkoje falje te gjithe ne qe e ndoqem 8 vite dhe ai na dhuroi vetem humbje, as ne popullit opozitar nuk na kerkoi falje, as nuk mbajti pergjegjesi? edhe babai im te ishte me beso Lul Basha per ate Zot do i thosha baba dorehiqu se me vjen turp prej atyre qe te kane ndjekur nga mbrapa kane 8 vjet dhe vetem humbje ju ke sjelle?

Per mua si Ilir vazhdo , por ne qofte se ti rri e kater vjet Edi Rama e ka te sigurte mandatin e kater , pa diskutim fare? kur ky popull nuk te dha voten pas 8 vitesh rrumpalle te Rames, harroje te ta jape me, se di a jemi ne demokraci? ke 8 vjet humb kjo humbja e fundit na dhembi shume, e mendova se do na kerkoje falje si popull pa na pare ne sy, per deshtimet spektakolare dhe do lije rradhen per nje udheheqes tjeter? une kam respekt per ty si njeri shume madje, po une dua te mund Ramen, por me ty se mund dot 8 vjet, tani perse rri akoma vella, se kuptoj.. A jemi demokraci apo si? humbesi hap krahun..Ta falem humbjen me 2015, ta falem me 2017, ta falem braktisjen e zgjedhjeve lokale me 2019, ku Rama na morri gjithe bashkite? tani te te falim e kete humbjen e 2021? Po burri ka seder bre per Zotin , a nuk te vjen pak rende kur del para popullit opozitar si humbes i certifikuar?  Më 2017-ën ne cader the ? Kurre zgjedhje me Ramen kryeminister, eshte hajdut the, vete pranove te hyje me Ramen kryeminister ne zgjedhjet e 2021, mos u qaj se ti vodhi se e dije qe ishte hajdut, per Zotin nuk mban me uji pilafi? une i kam fjale zemre se me dhimbset gjithe ai popull opozitar qe te ndjek me shpirt e zemer e ti ke 8 vjet na i ke shperblyer vetem me humbje? Ti dhe prova 8 vjet qe nuk e heq dot Ramen nga pushteti atehere pse rri akoma. Te vazhdoje Rama te fitoje e ne te vazhdojme te humbim? sikur ska lezet fare kjo situate tragji komike .Me respekt Ilir Vrenozi.

Lajmet e fundit nga