LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tubimi i djeshëm në Kavajë/ Gjobitet me 5 milionë lekë Lulzim Basha!

12 Mars 2021, 09:12, Politikë CNA

Kreu i PD, Luzlim Basha është gjobitur me 5 milion lekë pas tubimit të djeshmë në Kavajë.

Sipas Report Tv, Basha u gjobit pasi dje mblodhi  rreth vetes rreth 150 persona. Policia e Kavajës gjithashtu ka proceduar penalisht 24 mbështetës të tij, mes tyre edhe ish-kryebashkiaku i Kavajës, Isa Sakja.

Kujtojmë se ditën e djeshme,  Basha u prit nga qindra persona në qendër të Kavajës. Shumica prej tyre nuk mbanin maska dhe as nuk respektonin distancën, duke mos respektuar rregullat që janë vendosur për parandalimin e përhapjes së koronavirusit./CNA.al

Lajmet e fundit nga