LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“S’më kërcet fare”/Meta deklaratë “bombë”: Prej disa muajsh po luftoj kundër disa ndërkombëtarëve

11 Mars 2021, 21:04, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka qenë duke folur për situatën politike në vendin tonë.

Meta tha se prej disa kohësh po lufton kundër një mafie ndërkombëtare, ndërsa theksoi në emisonin ?Të paekspozuarit? se nuk i intereson aspak për ta.

Kreu i Shtetit pretendon se mund t?i dalë zot vetes dhe qytetarëve të vendit.

?Unë kam kohë që luftoj kundër një mafie ndërkombëtare. As nuk më kërcet fare. Unë përsa kam dalë kërtu jo vetëm që i dal zot vetes time, por edhe qytetarëve. Unë jam presidenti i botës për atë që kam të drejtë?, deklaroi presidenti në emisionin “Të paekspozuarit”.

Sipas tij, kjo betejë vjen për shkak të një komploti ndërkombëtar 20 vjeçar kundër Shqipërisë, ku pretendon se është  përfshirë edhe kryeministri ndërkombëtar.

?Kemi të bëjmë me një komplot ndërkombëtar 20 vjeçar kundër Shqipërisë. Nga telefonata që e solli nga Parisi, nga uzurpimi i Partisë Socialiste, që ishte përsëri një projeksion duke kapur partinë më të madhe të së majtës në Shqipëri.

Për të vijuar me përjashtimin e Ilir Metës përmes Kongresit të Kongresmenëve nga PS, me ndryshimet Kushtetuese të viti 2008 që shkatërruan balancat dhe shndërruan Parlamentin në këtë lloj që kemi sot pa integritet, tek përpjekjet për ndarjen e Kosovës?, theksoi Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga