LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kot thonë s'të lë të flasësh!”/ Luljeta Bozo rrëfen takimin e parë me Ramën, çfarë e shtyu të pranojë ofertën

11 Mars 2021, 21:17, Politikë CNA

Inxhinierja Luljeta Bozo ka treguar se pse pranoi ftesën e kryeministri Edi Rama për të qenë pjesë e PS por edhe duke i kthyer një përgjigje sulmeve që iu bën pasi u përfshi në listat e socialistëve.

“Unë kam pasur me Ramën një komunikim të gjatë në kohën e tërmetit dhe unë në atë takim ato mendime që i dhashë ai i mori në konsideratë dhe i parashtroi menjëherë në komitetin që u ngrit për tërmetin.

Opinionet duhet ti japësh vetëm kur punon  pasi duhet të jenë bazuar mbi fakte. Mua Rama nuk më ndërpreu asnjëherë fjalën, kot thonë se ai nuk të lë të flasësh’, tha Bozo.

Në lidhje me sulmet e opozitës, Bozo i ka kaluar lehtësisht duke thënë se sot njerëzit janë të lirë të mendoje çfarë të duan, por gjithmonë duhet të flasin mbi fakte dhe argumente, ndërsa shtoi se arsyet që pranoi të jetë pjesë e PS janë fakti që të ngre problematikat e shqiptarëve në Kuvend

“Sot janë të lirë njerëzit por mendoje se duhet të flasin gjithmonë me argumente. Me politikë nuk jam marrë asnjëherë dhe kjo është hera e arë. Nga ana ime do të jetë një fushatë e qete se pse unë pranova të bëhem pjesë e PS çfarë ishte ajo që më shtyu dhe çfarë mendoj unë se mund të ngre probleme në Kuvend që shqetësojnë me vërtet shoqërinë shqiptare”, tha Bozo./CNA.al

Lajmet e fundit nga