LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha koalicion me Ramën?/ Meta: 25 prilli, provë zjarri për të gjithë politikanët!

12 Mars 2021, 07:59, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta, është pyetur lidhur me disa aludime, që hidhen shpesh se pas 25 prillit mund të ketë një koalicion të madh PD-PS.

Në emisionin ?Të paekspozuarit?, Meta tha se edhe nëse kjo gjë ndodh ?nuk është fatalitet?, por u shpreh se 25 prilli do të jetë ?vija e zjarrit? për çdo politikan.

Ylli Rakipi: Cfarë ndodh sikur të ndërtohet, një koalicion Rama-Basha?

Ilir Meta: Asgjë nuk është fatalitet. 25 prilli është një ditë e provës së zjarrit për çdo njeri. Për atë që ka bërë deri tani dhe për atë që do të bëjë për të ardhmen. Kemi parë njerëz me 2-3 fytyra. Nga 25 prill do të kemi përfundimisht një provë të zjarrit për secilin politikan të Shqipërisë. Unë jam Ilir Meta, kam një fytyrë edhe me ambasadorët, edhe me opozitën edhe Edi Ramën. Për cdo cështje të rëndësishmë që ka të bëjë me punët e Shqipërisë. Në 25 prill, do të jetë provë zjarri për të gjithë. Po shkoj drejt kësaj prove të zjarrit, me bindje se kam bërë detyrën ndaj vendit. Do ta bëj edhe pas 25 prillit. 25 prillit nuk i shmanget dot njeri.

Ylli Rakipi: Mos na e merr Rama Lulishin, siç keni thënë ju?!
Ilir Meta: Ta marrë, nëse e merr do të thotë që e ka patur gjithmonë me vete. Nuk do të ndodhë hataja, do të pozicionohet shoqëria në raporte të reja. Jeta vazhdon.

Gjithashtu Meta pati edhe një mesazh për ndërkombëtarët teksa u shpreh ?se nëse ata i bëjnë shantazh ndonjë politikani do të thotë qe ai politikan është i dobët dhe i shantazhueshem e për pasojë s?duhet të votohet nga populli!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga