LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arian Çani sfidon Metën: Jep dorëheqjen/ Revoltohet presidenti: Nuk jam tradhtar

11 Mars 2021, 21:36, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Arian Çani lidhur me deklaratën e Kreut të Shtetit se do të japë dorëheqjen nëse kryeministri Edi Rama merr 71 mandate pa prekur votën e popullit.

Çani e sfidoi Metën, duke i kërkuar të japë dorëheqjen që sot dhe të dalë në krye të opozitës për të rrëzuar Edi Ramën nga pushteti.

Presidenti i revoltuar tha se nuk është tradhtar i interesave të kombit dhe sipas tij prandaj nuk e jep dorëheqjen.

Debati në emisonin “Të paekspozuarit”:

Çani: Nëse do të ketë vjedhje të votës, s?do ta lëjë ditën e zgjedhjeve që të kapni hajdutin dhe t?i prisni dorën, nëse Rama fiton zgjedhjet dhe ju do të dorëhiqeni, pse nuk e jep para?

Meta: Në asnjë mënyrë.

Çani: Pse burri që është burrë e jep tani.

Meta: Sepse unë nuk jam tradhtar, i interesave kombëtare. E kam thënë më përpara dhe po ta them prap në këtë histori 20-vjeçare kemi një komplot kombëtar. Ishte një telefonatë që e solli nga urat e Parisit dhe e bëri ministër zotërinë.

Çani: Është më legjitime nëse e jep tani. Je më i besueshëm.

Meta: Hajde dalim bashkë një çdo shesh dhe ta shohim sa i besueshëm jam./ CNA.al

Lajmet e fundit nga