LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-deputeti i akuzon Ramën/ Ja formulari që ka shpërndarë për të vjedhur votat

11 Shtator 2020, 09:34, Politikë CNA

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka nisur përgatitjet për manipulime dhe vjedhje të votimeve.

Në një postim në rrjetet sociale Baçi tha se parta socialiste ka përgatitur një formular standart me qëllimin e vetëm për të mbledhur sa më shumë vota.

?Edi Rama është kampion i vjedhjes dhe manipulimit të zgjedhjeve.

Motoja e tij, të vjedhim zgjedhjet dhe pastaj vjedhim Shqipërinë, është në krye të axhendes se tij.

Menjeherë pas caktimit të dt se zgjedhjeve parlamentare nga Presidenti i Republikes, Edi Rama dha urdhrin e prere në çdo Qark.

Për kryetarët e emeruar hajdutet e Bashkive

Për gjithë administraten e saj

Për drejtoret e institucioneve

Për punonjesit e administratës

Filloni nga puna menjehërë.

Të tmerruar nga urrejtja e qytetareve, të frikesuar deri në palcë nga zullumet që kanë bërë, të trembur nga humbja e thellë që i pret, ata e dinë mirë që pas 25 Prillit 2021 do të japin llogari deri me një perpara ligjit per vjedhjet, abuzimet, korrupsionin dhe maskaralleqet e tyre të pa degjuara asnjeherë?, shkroi ish deputeti.

Sipas tij Kryetari i Bashkisë Subashia, mblodhi drejtuesit e bashkisë, punonjësit e administrates deri dhe punonjësit e pastrim gjelberimit dhe u kërkoi që të fillojnë nga puna për të mbledhur vota.

?Kane pergatitur nje formular të gatshem dhe standard dhe u dhane urdher që :

Çdo drejtues i drejtorive të Bashkise duhet të gjejë 30 votues me nr tel dhe karte ID ta regjistroje dhe të dorezojë formularin të Subashi.

Çdo punonjes i administrates të gjejë 20 votues me nr tel dhe me karte ID.

Çdo anetar i KB te emeruar ne 30 Qershor, që nuk janë pak po 51 koke, duhet te gjej 30 votues te identifikuar.

Çdo drejtor institucioni dhe punonjesit e administrates duhet të mbushin formularet me nga 30 votues.

Drejtori i Tatimoreve është me i avancuari në ketë drejtim, urdhëri i tij është :

Duhet që të regjistrojne bizneset, të fillojne nga kontrollet dhe gjobat, presionet dhe shantazhet duke ju caktuar nr e votave qe do sigurojne per Ramen dhe zonat qe ata do mbulojne.

Drejtori Arjan Fasko i elektrikut duke pasur parasysh nr e larte te punonjesve, specialisteve dhe faturisteve, te gjithe te pajisur me karten e anetaresimit te rilindjes, ca me te mire dhe ca me pahir, por edhe se ka numrin me te larte te tenderave dhe lekeve te vjedhura, si gjithmone me aktivi dhe me arrogance, urdhrin e ka dhene te prere dhe per afat me te shkurter nga te tjeret.

Në alarm te plote janë gjithë drejtoret e tjerë.

Drejtuesit i kanë garantuar se jane te mbrojtur nga denoncimet e mundshme, pasi policia eshte ne mbrojtje dhe ne mbeshtetje te tyre.

Si gjithmone dhe tani më shumë se kurre, ka punonjes te shumte te administrates qe denoncojne me neveri kete veprim te paligjshem dhe te denueshem të drejtuesve rilindas te Rames, duke dërguar formularin të ne me kërkesën e ruajtjes se anonimatit, nga frika e hakmarrjes te hajduteve te rilindjes?, përfundoi ish deputeti.

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga