LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është një turp i paprecedent”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron skandalet e qeverisë: Ka neveritur njerëzit

11 Shtator 2020, 06:55, Politikë CNA

Ish-anëtari i Këshillit të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar në lidhje me një deklaratë të kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili është shprehur se ?opozita nuk ka leader, ekip dhe program?.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri thekson se në fakt as mazhoranca nuk i ka këto që përmend Balla.

Po ashtu ai rendit disa nga skandale e qeverisë, ndërsa shton se perfshirja e krimit ne kete Qeverisje ?pazaresh ështe një turp i paprecedent.

?Taulant Balla: ?opozita nuk ka leader, ekip dhe program?! Dakort dhe e dijme por ?leadershpi, ekipi dhe programi? i Rilindjes kush ishin dhe jane?!

Leaderi i Rilindjes eshte menaxher pushteti dhe interesash por jo te publikut! Shqiperine po e drejtojne dhe ?ndajne? prej 7 vitesh nje grusht njerezish qe jane pasuruar ne kurriz te shumices se shqiptareve!

Po te mos harrojme edhe perfshirjen e krimit ne kete Qeverisje ?pazaresh?, kjo nuk eshte pare e degjuar ne 30 vjet demokraci! Eshte nje turp i paprecedent!

Po ekipi kush eshte? ?Ushtare te bindur? te Rames qe nuk i kane shtuar asnje vlere qeverisjes, aq sa para zgjedhjeve po i largon nga qeveria per te kthyer ish ministra te diskretituar ne kabinet!

Po programi? Ai i 2013 rezultoi nje genjeshter e papare, saqe nuk mjafton nje liber i tere per te rreshtuar deshtimet!

Ndersa ?tepsia? e 2017 e marre me bashkepunimin e Bashes vec program s?mund te jete! I ngjan me shume nje ?ëc-je? sesa ?tepsie?!

Kjo beteje ?se kush eshte me i keqi? eshte nje mizerabilitet politik qe ka neveritur njerezit me politiken dhe ulur besimin ne nivele te frikshme!?-shkruan Edvin Kulluri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga