LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk është president por peshkatar”/ Rama ironizon keq Metën

10 Shtator 2020, 20:30, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, nuk i ka kuryser ironitë ndaj presidentit Meta sontë në ?Open? ku ka folur për marreveshjen e detit me Greqinë.

I pyetur në lidhje me deklaratën e Ilir Metës, i cili tha se kryeministri duhet të bëjë transparencë për çështjen e detit, Rama tha se një gjë të tillë e bën një peshkatar dhe jo një president.

?Një president që bën një pyetje të tillë nuk është president por peshkatar. Edhe ju aty jeni në grep dhe bëni pyetje nga grepi. Se me kë flas unë nuk I jap llogari fare presidentit. Çfarë të bëj transparente? Transparencë bëhet kur diçka ka ndodhur tha Rama./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga