LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

10 Shtator 2020, 20:21, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama teksa ka sqaruar çështjen zgjerimit të Greqisë në detin Jon, ka treguar dy telefonatat e bëra me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis.

Rama bëri me dije se nuk ka folur asnjëherë për këtë çështje me Mitsotakis ndërsa u shpreh se kryeministri grek është shumë pozitiv.

?Kam folur dy herë në telefon, më ka marrë pas tërmetit më ka thënë ccfarë duhet të bëj unë dhe ka ccuar grupin e kërkim shpëtimit.Herën e dytë kemi folur kur jemi konsultuar për fazën e dytë mbas hapjes së karantinës. Asnjëhër tjetër s? kemi folur në telefon. Jam i kënqur të them që kryeministri grek dhe ministri Jashtësm janë shum poztivë?, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga