LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fregata greke në Himarë?/ Nuk përmbahet Rama: Çmenduri, ishte Monika me kanoen

10 Shtator 2020, 21:06, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, nuk i ka kursyer ironitë ndaj kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi sonte në ?Open?, ku folur për marrëveshjen e detit me Greqinë.

?Nuk ka asnjë marrëveshje. Për të pasur një marrëveshje duhet pasur një grup negociator. Pas negociatave, marrëveshja duhet të kalojë në Kuvend dhe pastaj te presidenti.

Ju them që mos mbyteni me një lugë ujë. Se ka edhe nga ata që më shkruajnë se erdhi fergata greke në Himarë. I them atij, se maksimumi është Monika me kanoe që i është dukur fregatë greke?,  tha ai duke ironizuar kështu Kryemadhin./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga